A Bitcoin szépen lassan halad a Satoshi által kijelölt úton

Originally published at: https://kriptoakademia.com/2019/02/09/a-bitcoin-szepen-lassan-halad-a-satoshi-altal-kijelolt-uton

A Bitcoin létezésének értelmét és hasznosságát sokan a mai napig megkérdőjelezik, ugyanakkor a Satoshi által megálmodott, az emberek közötti (p2p) tranzakciókat lehetővé tévő elektronikus pénz a világ több pontján is kezd a hétköznapok részévé válni. Legalábbis erre enged következtetni egy adatelemző most közzétett analízise, ami a LocalBitcoins statisztikái alapján becsülte meg a kriptopénz jelenlegi, globális…

Valakinek van személyes tapasztalata ezzel a local bitcoinnal?

én is kíváncsi vagyok mik a tapasztalatok

Tökéletesen szemszélteti, hogy a BTC mire jó, ha az államban nem bízhatunk, akkor képes megmutatni a valódi erejét.

Amúgy Oroszország nem értem miért van a frekventált országok között, azért ott nem eszik olyan forrón a kását, nyugalom van.

Számomra nem furcsa Oroszország és sok közép kelet európai ország.
Ezekben az országokban inkább a jogállamiságban nem bíznak az emberek, tehát a helyi “NER” mindent vihet miatt félnek az emberek.

@Elroi helyettem válaszolt. Mert egy diktatúrában a nép nem bízik az ország bankrendszerében sem. Ha ott rendszerellenes vagy, egy utasításra lenullázzák a számláidat, és még az is lehet, jó esetben csak “munkatáborba” visznek.

Engem az lep meg jobban, hogy Magyarországon ennyire gyatrán teljesít a rendszer, hisz van sok korlátozás, ráadásul félő, hogy ezek a szemetek, OV, és tsai elveszik egy polgár vagyonát.

Ny-E-ban világos a dolog szerény szereplése, hisz a LocalBitcoins-hoz hasonlóan, az összes fiat beutalási rendszer szabad.

Egyetértek @Elroi -al és @Tomi -val , még annyit hozzátennék, hogy a történelmi múlt miatt is a k. eu országok lakói, és oroszország lakói is átéltek pár padláskisöprést és egyéb “jóságot”. És ahogy kezdik megérteni a kriptót, azt, hogy ezt nehezebb elvenni, kezdik a vagyonuk egy részét ebbe invesztálni, mint egy bármikor magaddal vihető, el nem vehető lehetőséget.

Sokan az internethez hasonlítják, azonban kezd kirajzolódni, hogy mindössze egy személyhívó innovációját hordozza. Örök nagy lehetőségként érdektelenségbe fullad.

Irigyelem az ennyi idővel rendelkezőket mint pl. Te.
Időt és fáradságot nem vesz, hogy mindenhova negatív hozzászólásokat írjon. Gondolom a téma nem érdekel ha ennyire szkeptikusan állsz hozzá. A kérdésem csak annyi lenne miért éri meg neked olyan dologgal foglalkoznod ami alapvetően nem érdekel…
Egyébként meg a hasonlatodra reagálva: Ha egy személy hívó innovációt hordozza akkor csak nézd meg mi lett belőle pl. mobil telefonok. Úgyhogy ezt alapul véve elég jó jövő elé áll a piac. Nem mondom, hogy a BTC lesz a végső nyerő mint a telefonoknál is, itt is jön egy olyan fejlesztés ami majd meghozza a piac által kívánt funkciókat stb.

Nem is tudod milyen jó nekem. A téma érdekel, különben nem írnám le a gondolataimat. Azok közül való vagyok, akik időben léptek be, idővel léptek ki. Mostanában pedig remekül kihasználom a trend adta lehetőségeket: a big short… A tehnológiában nem látok nagy lehetőséget, erre bizonyság az elmúlt évtized, a buborék jelenség, az elértéktelenedés. Te hiszed, vagy tudod, hogy mit vársz tőle. Szerintem ennek vége, nem akarok életem végéig várni arra, hogy majd az LN-féle megoldások, segítségével tornásszák fel az árfolyamot csillió dollárokra. Szerintem helye van az én véleményemnek is.

Nézz meg részvény vagy cég életutat vagy elemzést. Láthatod majd, hogy a nagy innovatív cégek is hasonló utat járnak be árfolyam tekintetében. Az innováció miatt nagy érdeklődés utána elkedvetlenedés. Viszont mindig van egy lassabb de újra emelkedés ami megdönti a legelső hype szintjét. Ha semmi értelme nem lenne, a nagy cégek nem próbálnának beállni a sorba. Én inkább azt vallom, érzik a bankok, hogy ez megkerülhetetlen lesz így 2 választásuk van:

1. neki mennek (amit próbáltak is) és elnyomják csírájában.
    Ennek az a veszélye még jobban megutálják a bankokat (pénzügyi háttérhatalmat) az emberek és újra kiutat fognak keresni.

2. átveszik az uralmat a technológia felett.
    Szerintem ez zajlik. Vásárolják fel a potenciális kriptókat és tanulmányozzák a technológiát.
    Kifogják találni a nekik megfelelőt és azon a platformon ugyan úgy majd játszák a kis játékaikat, azzal a különbséggel, hogy az emberekben az a tudat lesz, hogy ez transzparens stb.

A kripto pénz, vagy részvény? :wink: