Electroneum: vége a mobilos bányászatnak

Originally published at: https://kriptoakademia.com/2019/07/11/electroneum-vege-a-mobilos-banyaszatnak

Az Electroneum tokeneket korábban egy mobiltelefonos bányászászatot szimuláló alkalmazáson keresztül lehetett megszerezni, amivel szerencsésebb esetben, minden hónapban pár dolláros extra jövedelemre tehettek szert az azt telepítő felhasználók. Az ETN azonban a hétvégén egy váratlan húzással megszűntette ennek a lehetőségét. A bányászatra a jövőben csak a fejlesztők által jóváhagyott 25 szervezetnek lesz lehetősége. A titokban végrehajtott…

Szerintem a decentralizáció kérdőjeleződik meg Electroneumnál most.
Amúgy én tudok még mobilon bányászni, ami egyébként nem bányászat, hanem egyfajta airdrop.
Szimpatizálok a projekttel, de szerintem ez egy végső lépés volt, hogy elkerüljék az árfolyam további esését.
Az a “baj”, hogy nagyon sok fizetésre kitalált érme van, lesz. Ezek közül szerintem nem sokan fogják megérni a tényleges használatot.
Ott van például Pundi X, hasonlóan a mobil fizetésre van kitalálva.

még a btc sincs elterjedve a webshopok között. ezeket meg aztán végképp nem használja senki. mobilfizetésre meg nem lehet jobbat kitalálni a direct operator billingnél, szóval első körben operátorrá kéne válni és oda húzni be az adott coint elszámolási egységként

Van egyébként egy Dél Afrikai mobilszolgáltató ami elfogad ETN-t, de ennyi az egész.
Meg egyszer láttam, hogy lehet vele fizetni egy mobiljátékban.
Az is baj, hogy a fekete afrikaiakon kívül nem nagyon van közönsége ETN-nek. Erősen kétlem, hogy először a fejlődő világban fog elterjedni a kriptó…
Ettől függetlenül lehet zsákolok majd belőle ha esik az ára, de emelkedést nem várok mostanában, főleg nem a most bejelentett fejlesztés után.
Erre a coinra hatványozottan igaz, hogy csak olyan pénzt tegyen bele az ember amit nem sajnál elveszíteni.
Egy stellar, Monero, Nano vagy Zcash biztosabb befektetés szerintem.

Iota-nál ott elmegy, hogy fizetsz a coinnal és cserébe validálsz. De még az is necces, hogy elterjed-e. (Én bízom benne)
De ezek a mobilos “ bányászós” cuccok… Nem sok jövőt adok nekik ebben a formában

Nem is mobillal lehetett bányászni, az csak egy airdrop volt.
Rendesen asztali géppel mehetett volna, most is úgy megy.
Ez a mobilbányászás is csak rossz hírt hozott, inkább rendesen annak kellett volna hívni ami, airdrop.
Egyébként amiről Te írsz, azt a Nano tudja, Iota amennyire tudom nem fizetésre kitalált érme.

Igen, azért macskakörmöztem, mert az nem igazi bányászat, azt nem szeretik a böngészőgyártók és bannolják is.