Elindult a Mikron Jutalomprogram

mi a “Nem találva” oszlop a https://mikron.io/hu/node-reward oldalon?

Azoknak az ellenőrzéseknek a száma, amikor nem futott a node az adott napon.

Ezt hány darab szerver ellenőrzi? Azaz mi a garancia rá, hogy nem az ellenőrző szerver döglött le az adott időben?

Nekem 0-24 ben ment pl. tegnap is de azt írja, hogy not online enough, not seen in 102 10-minute periods és nem is írt jóvá semmit, ilyenkor mi van?

Ha a 2,5 eur csomag is elegendő a futtatáshoz, akkor 30x25 mikron a jutalom. Ha 0,01 eur a mikron, akkor 7,5-2,5, tehát 5 eur profit. De jelenleg a mikron szerintem nem ér 0,01 eurt, talán az 1/10-ét, ha lesz több partner.

Ha nekem a szolgáltatótól kapott kábelmodemen 2 db számítógép van, aminek ugye 2 külőnböző IP címe van a belső hálózaton akkor mind a kettőn futtatott node kap jutalmat ?

Nekem tegnap volt az első nap hogy futott egész nap a gépen, ma megis jött a +25 mikron :slight_smile: kíváncsi vagyok a többi napon is így történik-e majd

A jutalomprogram leírásának megfelelően:
“Ha több node azonos IP címről fut (különböző portokkal), akkor csak egy kap jutalmat (különböző számlaszámok esetén az ABC szerinti első).”
Mivel router mögött belső hálón két külön IP címed van, de kifele ez egynek felel meg, ezért csak az egyik node (ABC szerinti első számlaszám) fog jutalmat kapni.

11-én indítottam délelőtt. aznap értelemszerűen kuka, írja is az oldal:
01.11 - Nem találva: 142
12-én matekoltam a riggel (azon fut) így pár órára le kellett lőnöm, tehát az is kuka:
01.12 - Nem találva: 121
Nem tudom mikor van napforduló, de ha éjfélkor, akkor itt mondjuk fura,hogy majdnem annyiszor nem találta mint az első nap, holott fele annyi időben volt kiesés.
Tegnap viszont folyamatosan ment. 01.12 este 9-től egészen mostanáig (01.14 reggel 9) egy pillanatra sem állt le, se a gép, se a net, se a wallet. Mégis:
01-13 - Nem találva: 84

Ezt kicsit nem tudom értelmezni… IP csere valószínűleg volt, mert a szolgáltató éjfél körül újat dob, de ez kb 1 perc kiesés, míg újra felcsatlakozik, nomeg a node-hoz a szlaszámom van rögzítve, nem az IP-m.

Erre mi lehet a magyarázat?

Szerintem a github kódok alapján egy szerver egy db-be logolja, hogy mikor milyen IP volt online és ahhoz milyen számla tartozik. Így a következő problémák fordulhatnak elő:

• IP címet váltottál ezzel resetelted a statod
  • P2P hálózat lévén te nem mindig csatlakoztál ahhoz a szerverhez ami figyel (volt olyan időszak amikor ő épp nem tudott rólad, bár más igen)
  • A figyelő szervernek voltak gondjai adott időben
  • Más időzónában dolgoznak és csúszik a naptári nap
  • A hálózati kapcsolat minősége miatt előfordulhatnak természetes szakadások és csomagelveszések amit ő kiesésnek vesz

De nem tudom hogy működik a valóságban, ez csak feltételezés.

1: ez elég komoly bug lenne
2: p2p és egy szerver figyel? ha ez így van, akor az komoly probléma
3: ezt kizárhatjuk, mert más meg kapott jutalmat, tehát teljes napként érzékelte a szerver az időtartamot.
4: meglepne ha magyar projekt nem minimum európában futtatna szervert, már csak a ping miatt is.
5: ha ennyi előfordulhat, akkor még soha senki nem kapot volna 1 mikront sem :slight_smile:

Korábban kérdeztem, hogy hány szerver monitoroz, de nem kaptam választ. Elvileg egy python kód fut a szerveren https://github.com/mikroncoin/mikron_restapi_py/tree/master/monitor_nodes
Az itt (https://github.com/mikroncoin/mikron_restapi_py/blob/master/monitor_nodes/db.py) lévő tábla struktúrák szerint az IP és a port is számíthat, de nem néztem meg mélyebben a kódot, lehet, hogy selectnél már nem érdekel senkit az IP, vagy a port

def create_db_nodeperiod():
    c, conn = connect(get_db_name_nodecompute())
    c.execute('''CREATE TABLE nodeperiod
            (time_start long,
            time_end long,
            count_tot int,
            ip text,
            port text,
            count int,
            account text,
            avg_bal text
            )''')
    get_logger().info("DB table nodeperiod created")
    close(conn)

A 3-5 pontoknál valóban eléggé elrugaszkodtam, de who knows… :slight_smile:

pár sorral lejjebb van még pár “árulkodó” adat:

sql_command = "INSERT INTO nodedaily VALUES ("+\
   str(time_start) + ", "+\
   str(time_end) + ", '" +\
   str(ip) + "', '"+\
   str(port) + "', '"+\
   str(account) + "', "+\
   str(count_pos) + ", "+\
   str(count_neg) + ", "+\
   str(count_nonempty) + ", '"+\
   str(avg_bal) + "'," +\
   "0, '?', '', '', " +\
   "'', ''" +\
   ");"

Igen, aránylag sok helyen szerepel az IP cím where-ben, vagy group by-ban (a teljesség kedvéért hozzá kell tenni, hogy én totál hülye vagyok a pythonhoz és nem ismerem ezt a kódot).
Szerintem elég valószínű, hogy nem cserélhetsz IP címet és, hogy egy darab VPS monitorozza a rewardhoz a node-okat.

(UI: Ez már csak azért is valószínű, mert a node-ok nem járulnak hozzá a hálózathoz, hiszen ez blokkrács és egyszerűbb volt nekik így mellé tákolni, mint belenyúlni a protokollba és valódi decentralizált node reward rendszert csinálni)

nem is az, hogy szerepel az ip, hanem, hogy egyszerre tárol ip/port/account változókat ami a magyarázat szerint:

#        ip text,           # node endpoint IP
#        port text,         # node endpoint port
#        account text       # node ID account of the node

bár nem tudom, hogy az account = a mikron tárca címével, amit beállítasz a node futtatáshoz, de ha igen, akkor illene lekezelnie az ip változtatást. (sajnos most nincs pár felesleges órám átnyálazni az összes fájlt)

mindamellett pedig gyönyörű adatforgalmat generál a tűzfalon, 3 futó miner és a távoli asztal mellett ezt látni:
node

Nekem sincs rá nagyon több időm, majd válaszolnak. Ha jól tudom akkor az account az az a számlaszám, azt küldi a wallet, azt szedi ki az explorer is, innen tudja melyik címhez milyen IP tartozik,
Az igen, ez tényleg jól néz ki. :slight_smile:

A node ösztönzés fő célja, hogy minél több node fusson a Mikron hálózatban. Feltétel, hogy egy publikus, kívülről elérhető IP/porton fusson a node. Ha változik a node, az a kapcsolódó nodeok szempontjából egy új node, vagyis a régi kapcsolatuk megszakad, újra meg kell találják, csatlakozzanak. Ezért szándékosan az IP/port a fő kulcs a jutalmazás során, tehát az IP fix kell legyen.
Ha egy IP-hez egy nap alatt több port vagy több cím is tartozott, akkor egyet választ az algoritmus, és a többit figyelmen kívül hagyja.
A napi kiértékelés UTC éjféltől éjfélig tart (magyar idő szerint 1 óra).

Ha írsz a Discord csatornára számlaszámot, utána tudok nézni a részleteknek, hogy tisztázzuk. https://discord.gg/QBKr3hv Amúgy a 24 óra 144 db. 10-perces szeletre van bontva, tehát pl. a ‘nem találva 142’ azt jelenti, hogy csak 2 darab 10-perces időszakban volt látható az adott endpoint.

Minden node hozzájárul a hálózathoz, különben semmi értelme sem lenne ösztönözni.
Az hogy blokkrács, az egy dolog, az hogy a nodeok egy decentralizált P2P hálózatban futnak, az egy másik, a kettő két külön dimenzió. Maga a P2P hálózat elve megegyzik más P2P hálózatokkal (bitcoin, ethereum, bittorrent, stb.).

Valóban nincs protokol szintű decentralizált node reward, de nem is lehet, mivel nincs bányászat, aminek oka hogy a blokkráccsal nem összeegyeztethető, illetve fee sincs, ez viszont tervezési döntés.

köszi az infókat.
pár dolog azzal kapcsolatban amit írtál, ha illetékes vagy akkor Neked, ha nem, akkor az illetékesnek :slight_smile:

pontosan. a node lényege, hogy segítsem fenntartani a hálózatot, és ezért részesülök jutalomban. ez az “elv” nem pont azzal sérül, hogy ha 24 órában segíten fenntartani a hálózatot, de közben IP-t cserélek, akkor már nem is segítettem fenntartani a rendszer szerint, miközben meg de?

feltétel, hogy -idézek a mikoron doksiból: - “A node nyilvános (kívülről elérhető) IP címen fusson. Ez azért szükséges, hogy minden node (a tűzfal mögött lévő node-ok is) kapcsolódni tudjanak hozzá.” tehát a fix, nem változó ip cím nem feltétel, csak a nyilvánosság.

a node maga a wallet ami segít fenntartani a hálózatot. a tárca fut, tehát a hálózat támogatva van. a walletben van egy számlaszám, amit be kell állítani a node-hoz. ergo ezzel azonosítom a tárcámat mint node. akkor miért az ip azonosítja a node-ot? ezt nem teljesen (illetve egyáltalán nem) értem.

igen, ezt sejtettem, de így akkor már biztos. a discordon kereslek nemsokára

köszi

Köszönöm a választ!
Mivel járul hozzá egy node a hálózathoz amikor online a wallet?
Az ok, hogy része lesz a P2P hálózatnak, de mindenki a fix seed szerverekhez kapcsolódik elsőként és, ha azok kiesnek akkor meg úgyis bukta az egész, max. ideig óráig még lesznek kisebb bolyok akiknek van kapcsolata egymással, hiszen (remélem) wallet indításnál nem szkenneli végig az egész netet mikron csomópontok után kutatva :smiley: