Ledger Nano S | Hogyan használjam?

Originally published at: https://kriptoakademia.com/2018/02/25/ledger-nano-s-hogyan-hasznaljam

Ebben a videóban megismertetem a Ledger Nano S használatát lépésről-lépésre. Feltelepítem az alkalmazásokat és megmutatom, hogy hogyan kell fogadni és küldeni. A Legder wallet hivatalos oldala ahonnan mi is vásároltunk

Telepítettem a ledger live programot.Rendben működik is .
A problémám , hogy nekem 2 db nanom van . Tudjátok esetleg hogyan tudnék 2 nanot hozzárendelni a live-hoz ?

személy szerint csak 1 db nano-m van, így nem tudom, hogy milyen lehetőségeid vannak arra, hogy 1 live-ra 1 nano-t párosíts. első blikkre szerintem nem megoldható de utána olvasok és jelentkezem a későbbiekben.

amúgy nem látom akadályát 2 nano párosításához csak a tárca az ami akadályt okozhat

Nekem nincs még nano-m. Viszont azon gondolkodtam meg úgy tudtam meg, hogy ha veszek egy új nanót akkor a kulcs szavakkal visszaállítható a tárca. Ezt nem csinálhatja meg akkor bárki a tárcámmal? Valami módon csak tudja a rendszer, hogy azokhoz a szavakhoz melyik tárca tartozik. Vagy a legner-nél van meg minden vagy nemtudom.

Szia @Elroi! A kulcsszavakkal akkor tudod vissza állítani a korábbi egyenleged ha már rendelkezel azzal. Amint a Ledger kibocsát egy eszközt ahhoz 24 random szó tartozik amihez csak te férsz hozzá & ezt a ledger se tudja, sőt ha tudná akkor botrány lenne. Ehhez amúgy minden tárca (lásd: Exodus, Jaxx) lehetőséget van. Ha veszel egy zsír új eszközt akkor nyilvánvalóan nem tudod visszaállítani a tárcát mert az még nincs felállítva. A kérdésed amúgy jó! Ha van bármiféle hasonló kérdésed tedd fel nyugodtan, szerintem fogok választ adni rá!

balage ! Az én problémámra még nincs megoldás ???

Szia @2mpac73! Holnap előveszem az eszközt és ránézek neked, hogy milyen megoldás van erre. Nem tudom, hogy van e lehetőség dupla fiókot csinálni az appon keresztül 2 eszközzel. Elsőre csak arra tudok gondolni, hogy folyamatosan importálni kell a privátot de ez macerásnak tűnik. Csekkolom holnap!

Én ma rendeltem meg a 2. Ledgeremet, hogy legyen tartalékban. Azt gondoltam, hogy az új Ledgert a már meglévő seedjével fogom beüzemelni. Így két ledgerem lesz ami ugyan azt a privát kulcsot kell, hogy tartalmazza. Ha jól értem a cikkből van erre mód.

Ha bekakkukkol az egyik, akkor is tudjam használni ugyan úgy mint eddig. Illetve jobban elférek így az app-okkal. Vagy te hogy akarod haszálni őket? Külön külön seed-del? Mert végülis úgy is lehet, de minek?

Mondjuk valamelyik szerkesztőségi tag @balage csinálhatna egy haladóbb videót, a ledger backupról, recovery-ről.
Angolom nagyon gyenge és mindig félek, hogy félreértek valamit :blush:

Az egyik ledger a “HODL” funkciót tölti be nálam.
A másik a “bányászós” utalgatós.
Van egy harmadik is de az nem az enyém hanem egy kollegáé csak én intézem a tranzakcióit.
Szóval 3db pc kellene, hogy mind a hármat tudjam használni.

ide sokszor vissza fogok térni kérdéssel, mert én még ki se bontottam őket, pedig dobnék rájuk pár kvalutából

kiadok lassan egy update videót mert az enyém is csak porosodik. segítenél abban, hogy mielőtt neki látok a videó készítésének elkezded nyomogatni a kütyüt, hogy előre tedd fel a felmerülő kérdéseket? plz :smiley:

Nekem ma jött meg a BF-es féláras Nanom, de majd csak jövő héten lesz időm foglalkozni vele.
Backup Ledger lesz, ugyan azzal a seed-del mint a jelenlegi.

Ha van elfekvőben egy második ledgered, akkor csinálhatnál egy magyar nyelvű videót, hogy ez hogy is működik. Angolul fent van a Ledger honlapján, de kezdő szinten tudok csak angolul, nem szeretnék belefutni valami értelmezési hibába.

A másik kérdésem, ezt az új Ledgert ha beállítom backup Ledgernek a másik meglévő Ledgerem seedjével, akkor már elesek a saját seedes beállítástól? Vagy azt fel fogja ajánlani, ha a backup seedet törlöm?

Vagy ez hogy működik? Ha normál beállítással csinálok rá saját seedet, akkor is tudok utána egy másik seed megadásával egy backup Ledgert csinálni belőle?

Ezekre a kérdésekre még nem találtam választ, a Ledger oldalán sem.
Kisérletezni nekem meg túl drága mulatság lenne :grin:

Szia! a seed-et semmiképpen ne töröld!!! :smiley: ha az első készülékhez meg van a seed-ed, azzal lényegében bármely más eszközre betudod importálni a privátot, ergo a kriptodat. Nincs elfekvőben sajna +1 ledger, a haverét meg necces lenne elkérni :smiley:

A 'másik kérdésed’re a válasz: szerintem ha az első seed-et megadod neki szerintem még meg van az esélye, hogy saját seed-et generálj neki a későbbiekben ha úgy döntesz, legalábbis ha nem így van akkor gatya a ledger. De mintha úgy emlékeznék, hogy újra lehet formázni az egészet az elejétől.

Jók ezek a kérdések, úgy néz ki, hogy csak a következő héten tudok foglalkozni egy ledger-es videóval, addig is szívesen várom a kérdéseket! Kérlek majd ha lesz rá egy kevés időd a hétvégén akkor írogasd össze a kérdéseidet előre! köszi! :slight_smile:

Szia Balage!

Ha majd idő, és lehetőség adódik, én is megkeresnélek a kérdéseimmel. És természetesen, ha nem zárkózol el ettől.

Előre is köszönöm :+1::sunglasses:

hogyne :smiley: írj nyugodtan

Sziasztok!
Egyre égetöbbé kezd válni nálam is a kérdés:

• Eddig van egyetlen Nano-m és egyetlen Ledger Live-om. --> Tiszta sor
  • Mivel a Ledger-em (nem tudom ez másnál hogyan van) egyszerre csupán 3 coin-t hajlandó kezelni (a 4. coin aktiválásánál hibát dob, miszerint nincs elég hely a Ledger-en.) Ez nálatok is így van?
  • Ezért vált szükségessé egy második Ledger.
  • Nekem nem nagyon fontos, hogy egy ugyanazon a Ledger Live-on belül tudjam kezelni a coin-jaimat, nekem az is megteszi, ha a két Ledger Nano-hoz, két Ledger Live-ot telepítek, az egyiken kezelném az egyik Ledger-en lévö coinokat, a másikon a másikon lévöket.
    Ez lehetséges? Nektek müködik így? Nem akad össze a két Ledger Live?

Nagyon szükségem lenne sok-sok hasznos infóra ebben a témában! Mindenre kíváncsi vagyok! :slight_smile:

Köszönöm, szép estét!
Péter

nekem is csak pár coint enged telepíteni

a másik kérdés elég ködös. először azt írod 1 liveon belül akarod kezelni mindkettő készüléket egyszerre utána meg, hogy külön-külön is jó. utóbbi külön meghajtón szerintem megoldható. de hátha más jobban érti

Köszi az infókat! :slight_smile:

“Nekem NEM nagyon fontos, hogy egy ugyanazon a Ledger Live-on belül tudjam kezelni a coin-jaimat” - tehát két Ledger és két Live nekem simán jó. :slight_smile:

Tényleg, a külön meghajtóra való telepítés király ötlet! :slight_smile:

Én eddig úgy használtam, hogy letöröltem az adott coin appját és felmásoltam amire éppen szükség volt. 30 másodpercet kibirtam. Kb annyi egy app törlése és a másik feltelepítése. Csak egy valamire kell ügyelni, hogy valamelyik app igényli, hogy a BTC app is fent legyen, valamelyik app meg azt követeli, hogy fent legyen az ETH app, ezért ez a kettő nekem általában mindig fent van és a 3.-4. appot szoktam csak törölni, cserélni. Néha felfér 5 is, néha csak 3.

Amikor volt Ledger akció rendeltem egy 2. Ledgert, ha ezt a meglévő seed-el, az 1. Ledger seedjével backupolom, akkor van két Ledgerem, ugyan azzal az aláírási joggal. Tehát egyszerre 6-10 app is fent lehet, és ha az egyik elromlik ugyan úgy tudom használni a másikat, mert a privát kulcsok ugyan azok.

Az is jó, ahogy te akarod csinálni, csak akkor külön seedel rendelkezel, ha az egyik elromlik, akkor körülményes a gyors hozzájutás a coinokhoz. Persze ha a gyorsaság nem számít, nem lesz gond.

Aztán ami nekem a legújabb, hogy rendeltem egy 3. Ledgert, az újat(Nano X), amire már ráfér az összes coinom.
De ez csak márciusban jön, még nem elérhető csak előrendelhető :slight_smile: