Miért nem fizetünk még mindenhol Bitcoin-al?

Originally published at: https://kriptoakademia.com/2020/05/23/bitcoin-fizetes-kriptovaluta

Bár a kriptopénzek legalapabb funkciójának tűnik és rengeteget beszélnek róla, az azzal való fizetések mégsem terjednek olyan ütemben, ahogy azt régebben elképzelték. Legjobb esetben is csak egy nagyon szűk körben terjedtek el ezidáig a kriptós fizetések. A Cointelegraph rövid kutatása a címben feltett kérdésre kereste a választ. Megkérdeztek több szakmabélit, mint a Crypto.com és a…

1 kedvelés

webmoney, paxum, paypal, revolut, ezerféle bankártya. sokkal kényelmesebb ezekkel fizetni online szolgáltatásokért sajnos. webáruházban egyszer fizettem kriptóval, azóta is várom a terméket. utána kipróbáltam utánvéttel hogy kiküldik-e, érdekes módon úgy megjött, persze nem vettem át.

1 kedvelés

Technikai akadálya van a blokklánc alapú fizetési rendszerek kialakításának. Instant megoldásként nem használhatóak fel third party megoldások bevonása nélkül. A másodperces utalási idő, a ledger kapacitás, skálázhatóság terén barokkos túlzásokat lehet olvasni – amelyek igazságalapja megkérdőjelezhető. A másik aggasztó problémáról a napokban olvastam egy érdekes cikkel a Bitcoin jutalom felezése kapcsán. Ebben leírják mit hozhat, ha a bányászok harmada kiszáll. Vagyis tovább koncentrálódik egyes bányász poolok számítási kapacitása. Jelenleg három társaság együttes részesedése eléri sőt, meghaladja az 50%-ot – érdekcsoportba tömörülve már képesek lennének visszamenőleg megváltoztatni a blokkláncot. Tehát már most kezdhetünk aggódni, hogy mi történik négy év múlva a következő blokkjutalom felezés kapcsán. És ha a Bitcoin bukik…

…akkor a bányászok is bukják a bevételüket meg a bizniszüket. Vagyis nekik aztán végképp nem érdekük egy 51%-os támadás.

Ezt olvasd el: https://variance.hu/2019/08/09/mi-az-a-betterhash-es-miert-teszi-jobba-a-bitcoint/#more-4250

simán lesz attack előbb-utóbb. fél éve vitáztunk itt is róla. valaki majd akad aki elakarja pusztítani a bitcoint. ha nem a bányászok akkor az aki lefizeti őket. egy nagy szervezett shorton bányászmahinációval többet kereshetnének, mint x év bányászattal. minél kevesebb a szereplő, minél kevésbé éri meg a bányászat annál nagyobb lesz az esély. az a shit bcash is anno majdnem beelőzte a btc-t. pedig akkor egy full optimista piacon voltunk

1 kedvelés

Valószínűleg lenne attack, ha valóban általános fizetőeszközzé válna a Bitcoin, vagy más kriptodeviza.

Talán igazad lehet, nem bukna el ettől még a Bitcoin. Hiszen volt már erre precedens, vagy közeli állapot. Az ETC sem bukott el, csak leesett az árfolyama…

Nekem úgy tűnik, hogy nem is arra lett tervezve hogy fizessenek vele de nem is arra hogy értéket őrizzen. Pont abban az állapotban leledzik, amire szánták. Szűk réteg játéktere, ahol lehet pénzt keresni addig, amíg van ki finanszírozza a játékot. Azt hogy mennyit ér jelen pillanatban pár bitcoin, azt mutatja az árfolyam, azt viszont senki nem tudja, hogy mennyit ér az összes bitcoin, az már más kérdés. Szerintem hosszú távon nem sokat. Most mindenki arra fókuszál, hogy mennyit lehet keresni vele. Szerintem ami mostanában jön 9 10 9 10 9 10… az a lehető legrosszabb forgatókönyv. Elillan a nagy pénzcsinálás illuziója azoknál akik táplálnák pénzel a rendszert így a játékot játszók száma csökken. Az időablak pedig vészesen szűkül a nemzeti kriptopénzek megjelenéséig, amik mögött nem csak a növekedés ígérete van hanem gazdasági politikai és hadvédelmi fedezet.

A bitcoin még nem elég fejlett ahhoz, hogy fizetni lehessen vele, és nem is érdeke igazán senkinek ez. Több valódi nagy lépésre lenne szükség az elterjedéshez. Vegyük észre, hogy a kriptos hírek gyakorlatilag mindig a kripto határain belül maradnak. Kellene már valami, ami tényleg vonzóvá teszi a cuccot az emberek számára, és nem jelentéktelennél jelentéktelenebb dolgokról kéne olvasunk hosszú hónapokon át…

1 kedvelés

A BTC-t pénzmozgatásra találták ki, de spekulatív eszközzé vált.
Senki nem fizet vele, mert mindenki áremelkedést vár, majd aztán hú de jó lesz (remélik)!
Szar az egész, a kriptot itthagyni nehéz. Egy jó kiszállási pontra vár mindenki.

1 kedvelés

Fő okok szerintem: volatilitás, jogi szabályozottlanság. Ezeket kell megoldani+kis technikai fejlesztés. Nem igazán felhasználóbarát sokszor.

Igen, ezekkel egyet lehet érteni, de a normál pénzhez képest a kriptó még mindig nagyon új. Kell egy kis idő hozzá.

Sztem akik a kriptóba benne vannak azok kb 95%-nak masszív vesztesége van!!!Van egy kis % aki azt hiszi,hogy ebből ill az altokból, amikor azok 100x fognak nyomni meg fog gazdagodni!!!Hát ezek már nem fognak 100x-et nyomni soha,sőt ha a btc nyomna egy 25-30k-t akkor az altok kb 90% bedölne!De mindegy is…Maradt tehát a nagy % akik veszteségbe vannak és ha 0-ra ki tudnak jönni akkor azonnal tipliznek…