Mikron helyzetjelentés 2020

Originally published at: https://kriptoakademia.com/2020/02/13/mikron-helyzetjelentes-2020

A Mikron csapata legújabb helyzetjelentésében az elmúlt fél évet és a 2020-ban várható újításokat taglalja. Ezt közöljük alább. Nézd meg az eredeti posztot is a Facebook-on. A Mikron főhálózata körülbelül másfél évvel ezelőtt indult el, és sikeresen működik nem csak maga a hálózat, de a jutalomprogram is. A hálózat stabil, az idő 100%-ban működött. A…

Köszönjük! Pont a napokban gondoltam, hogy valahol rá kellene kérdezni, mi újság a projekttel, elég nagy volt a csend az elmúlt hónapokban.

A Mikron-nak van saját discord csatornája?

Jó lenne, ha termékeket is lehetne vásárolni mikronért.

Szerintem az még a távoli jövő :thinking:

Van, de elég halott. A https://mikron.io -n megtalálod a linket.

A piactéren fixálva lesz az ár vagy kereslet-kínálat alapú lesz? Ha az utóbbi, nem féltek attól, hogy a mikron ára erősen bezuhan, mikor a sok eladatlan coin a piacra kerül?

Jóvolna ha lenne egy olyan piactér ahol Mikronnal lehetne elcserélni megunt cuccokat.
Olyan dolgok aminek kicsi az értékük, nem annyira kockázatos a cseréjük.
Ha már csereeszköznek hanáljuk akkor könnyebb a további elfogadtatás. (Gondolom én zéró marketinges tapasztalattal.)

Én személy szerint sajnálom, hogy a 2019-es célok közül a “Tőzsdei bevezetés” nem valósult meg, nagyon bíztam benne, hogy ez összejöhet és kicsit csalódott vagyok, hogy erre mégsem került sor.

Összeszedtem mi valósult meg. Azért vannak dolgok amiket meg is valósítottak a srácok, persze sok minden meg kimaradt a roadmapból. Főleg 2018-ban voltak nagyon produktívak, azóta mintha lankadna a lelkesedés, mert egyre rövidebbek a listák és egyre kevesebb a :heavy_check_mark:. Persze ez nem teljes, előfordulhat, hogy bármit kihagytam, vagy tévedek.

Eredeti roadmap

2018
:heavy_check_mark: Január: Mikron fejlesztésének kezdete
:heavy_check_mark: Június-Július: Megállapodás az első három partnerrel
:question: Október: Mikron a KKV Marketing Expón, ahol partnereket toborzunk
:heavy_check_mark: Október: Desktop wallet fejlesztése
:heavy_check_mark: November: Blockchain Budapest Konferencia részvétel
:heavy_check_mark: November: Mikron MVP, az első publikus verzió, mainnet indulás
:heavy_check_mark: November vége: Private Sale kezdete
:heavy_check_mark: December 1-20: Public Sale

2019
:x: Első félév: mobiltárca fejlesztése (:x: nincs mobil app)
:heavy_check_mark: Mikron fejlesztése, frissítése
:x: második félév: Mikron tőzsdei bevezetése
:x: 25 partner bevonása a hűségrendszerbe
:x: 100 tartalomgyártó bevonása a mikrodonáció rendszerbe

2020 (ezek a pontok nyáron el lettek vetve)
:x: 50 partner bevonása a hűségrendszerbe
:x: 200 tartalomgyártó bevonása a mikrodonáció rendszerbe

Tavaly január szerint

:heavy_check_mark: A node futtatás jutalmazási rendszer elindítása január 10-én
:x: Az új partnerek számára részletes dokumentáció elkészítése az integráció megkönnyítésére
:x: A partnerek visszajelzései alapján a még gördülékenyebb integrációt elősegítő fejlesztések végrehajtása
:heavy_check_mark: Mikron Explorer elkészítése
:heavy_check_mark: Mobil kompatibilis wallet elkészítése (pici jóindulattal a webes wallet ok)
:x: Tőzsdei bevezetés

Tavaly július szerint

:heavy_check_mark: Mikron számlák elnevezése
:question: Mikron adás-vétel (tőzsde, vagy belső váltó) 2020. első félévben

Idén február szerint

:question: Mikron piactér

Összesítve

Megvalósult

:heavy_check_mark: November: Mikron MVP, az első publikus verzió, mainnet indulás
:point_right:t2: Projekt indulása
:heavy_check_mark: Mobil kompatibilis wallet elkészítése (pici jóindulattal a webes wallet ok)

Nem valósult meg

:x: Első félév: mobiltárca fejlesztése (:x: nincs mobil app)
:x: második félév: Mikron tőzsdei bevezetése
:x: Az új partnerek számára részletes dokumentáció elkészítése az integráció megkönnyítésére
:x: A partnerek visszajelzései alapján a még gördülékenyebb integrációt elősegítő fejlesztések végrehajtása

Források

viszont azt rendkívül korrekt dolognak tartom, hogy aki visszakérte a befektetett bitcoinjait anno az visszakapta. talán ha lesz altszezon lesznek végre érdeklődő tartalomgyártók legalább.

Igen, az valóban teljesen korrekt eljárás volt.

Van vagy 3000 altcoin, miért pont ezt választaná bárki is és hogy találna rá?
Nincs tőzsdén (még egy noname tőzsdén sem), saját váltón lesz, ha lesz, de az meg mint tudjuk nem a megbízhatóság melegágya, hiszen nem független, ezért nem feltétlen lesz felé nagy bizalma az embereknek. Ha ilyet akar egy tartalomgyártó, akkor meg tudja csinálni egy Stellar tokennel is (5 perc létrehozni), hiszen jelenleg azt talán még könnyebb is integrálni egy weboldalba és alapból mehet stellar DEX-re, továbbá belekerül kb. 1 centbe az egész :smiley:

Továbbá kérdés, hogy a Pmt. módosítás mennyire kavar be, meg akarnak-e felelni a srácok a jogszabálynak és teljesítik a követelményeket, vagy leszedik a három partnertől és a mikron.io-ról a tárcákat és nem csinálnak mégsem saját váltót?

Bár azt én természetesen nem tudom eldönteni, hogy mennyire érinti a projektet a Pmt módosítása, hiszen nem vagyok jogász :slight_smile:
A lényeg, hogy korrektek voltak amikor visszaadták a pénzt annak, aki kérte, és van ami elkészült, van ami módosult és van ami nem valósult meg. Meglátjuk mit hoz a jövő és mit alkotnak még :slight_smile:

A 2018 novemberi Blockchain Budapest megvalósult, azaz ott voltak a rendezvenyen.

Köszönöm! Tényleg eléggé halott :frowning:

Bár sokan tudják, hogy sok dologban nem értek egyet ezzel a projekttel kapcsolatban, azonban az is igaz, hogy sok dolog nem csak a létrehozókon múlik. Az, hogy a discord aktív-e az a közösségen múlik, ahogy pl. (decentralizált projekt lévén) bárki bármikor megpróbálhatja tőzsdére rakni, vagy fejleszteni. Persze az ICO miatt kicsit más a felállás és a “befektetők” valahol jogosan érdeklődnek, de sok esetben maga a közösség is tud tenni dolgokat, ha tetszik nekik az, amit a projekt, vagy a létrehozója képvisel. Azaz, ahol X van, azt bárki pótolhatja :slight_smile:

Mennyiért cserél most gazdát kb. 1 MIK? Mennyit ér most? Az ICO keretében 100 MIK volt 1 EUR, kiváncsi vagyok, hogy változott az értéke.

Discordon utoljára januárban 1Ft/MIK áron láttam, de ez csak egy ember, a többiek nem mindig írják ki az árát, így nehéz megmondani.

Köszönjük, hogy összeszedted, jó ezt így egyben látni. Néhány pontosítást eszközölnék a listában:

Eredeti roadmap

2018
:heavy_check_mark: Október: Mikron a KKV Marketing Expón, ahol partnereket toborzunk

2019
:heavy_check_mark: Első félév: mobiltárca fejlesztése (Webes tárca készült. Mobil app nem készül, mert a felhasználók visszajelzései alapján a webes tárca kielégíti az igényeket.)
:x: második félév: Mikron tőzsdei bevezetése - halasztva

Ahogy menet közben ez jelzésre került, a tapasztalatok alapján az új partnerek keresése helyett a 3 core partnerrel való együttműködés mélyítése került fókuszba, ezáltal a közép- és hosszútávú stratégiai célok is módosultak.

2020 (ezek a pontok nyáron el lettek vetve)

Tavaly január szerint

:heavy_check_mark: Az új partnerek számára részletes dokumentáció elkészítése az integráció megkönnyítésére
:heavy_check_mark: A partnerek visszajelzései alapján a még gördülékenyebb integrációt elősegítő fejlesztések végrehajtása
:x: Tőzsdei bevezetés - halasztva

Tavaly július szerint

:question: Mikron adás-vétel (tőzsde, vagy belső váltó) 2020. első félévben - folyamatban

Idén február szerint

:question: Mikron piactér - folyamatban

Összesítve

A Mikron mostanra eljutott oda, hogy technikailag szinte minden adott, hogy a 3 core partner szükségleteit kiszolgálja. A teljes funkcionalitáshoz a piactér hiányzik még, amin már dolgozik a csapat. A Mikron jövőképe a 3 core partner termékeinek és szolgáltatásainak, valamint ezek céljainak segítésére alapszik.