Trezor: feltörték a tárcát, de jelszó használatával kivédhető a támadás

Originally published at: https://kriptoakademia.com/2020/02/03/trezor-feltortek-a-tarcat-de-jelszo-hasznalataval-kivedheto-a-tamadas

A Kraken tőzsde biztonsági csapatának sikerült feltörnie egy Trezor One és egy Trezor T típusú tárcát, és kinyernie belőlük a privát kulcsokat. A támadáshoz mindössze 15 percre és néhány tízezer forint értékű felszerelésre volt szükség. A történtekre a hétvégén reagáltak a Trezornál is, amiből kiderült, hogy a tárcák STM32-es mikrochipjeinek a sebezhetőségét használhatták ki a…

Ez gáz!

Örök igazság: “…amit elakarnak lopni, azt elfogják, amit felakarnak törni, azt…”
Meglehet nehezíteni a dolgát a “jóindulatú” elkövetőnek, de személy szerint nekem a Ledger eddig is szimpatikusabb volt.

Ez most vicc?

Mármint az, hogy eladó, vagy az, hogy meg se néztem mi van a csomagban?

Én se tudom eldönteni, de szerintem csomószor trollkodik :smiley:

Ha ez rám vonatkozott, nem tudom mire céloztok? Az ügy szimplán ennyi, eladó egy Trezor.

Csodálkozom, hogy még nem ismernek ennyi komment után sem. :grinning:

Persze szoktam trollkodni, de az életben vannak egyszerű igen-nem dolgok is. Ilyen az eladó Trezorom, ami még azelőtt megjött, hogy ez a cikk megjelent. Az általam kiválasztott szekció a >Wallett & Exchange< volt, amit szerintem nagyon ritkán látogatnak, ezért másoltam ide a Trezoros cikkbe.

Egyébként totál idegenem számomra a Trezor, nem ismerem, soha nem is láttam élőben, kézben sem tartottam. A beszerzés aprópója egy tavaly nyári emailben kapott promóciós kód volt a Bitpandától, amit csak most olvastam el figyelmesen, és megrendeltem a terméket…

Aki figyel az tudja, hogy @Tomi és a hardwer wallet(ek) nem barátai egymásnak (még) :grinning:

1 kedvelés

De a Ledgert már aktiváltam, bár még tök üres :rofl:

1 kedvelés