TRON átverés?

A neten kering egy kripto valuta vásárlásra buzdító oldal. TRON-t lehet vásárolni.
Vásároltam 38000 Ft értékben.
Kaptam E-mailen egy pdf fájlt amiben kaptam egy rövid ismertetőt a kripto valuták világáról.
Postás hozott egy utánvétes borítékot amit 38000 Ft-ér átvettem.
A borítékban egy kód volt, amit el kellett küldenem E-mailen.
Ezt megtettem, és kaptam egy válasz üzenetet, hogy meg kell vizsgálniuk ezt+azt, és jelentkeznek ha jóvá hagyták…
Ez 2018. augusztus 30-án volt.
Azóta semmi.
E-mailen nem kommunikálnak.
Egy általuk megadott “ügyfélszolgálati” telefon szám csak zenél folyamatosan.
Valószínű, hogy csúnya átverés áldozata lettem?
Üdv!

sajnos valószínűleg igen :slightly_frowning_face:

Valószínűleg átvertek. Amit tehetsz, hogy beírod a linket és mindenkit óvaintesz annak látogatásától.

tanulópénz.

a folyamat:
atm-nél vagy valamilyen komoly kereskedőnél, brókernél pl coinbase, bitpanda, xapo, mrcoin kell venni btc-t, azt kiutalni tőzsdére (binance-re mondjuk) és ott lehet megvenni a tron-t

Udv a csoportnak!olvasom a felhívást!!én is vettem Thornt!45225ft értékben!de engem szinte mindig felhívnak!hogy miben tudnak segíteni!?és kérdezik hogy minden rendben van e ?mennyi időre napra vagy hétre!hónapra akarom bent hagyni a kriptovalutamat!és vagy mikor akarom kivenni is??stb…mi a véleményetek???

Innen ülve ez elég gyanús. Tehát egyszer vettél és utána rendszeresen kerestek, hogy mik a terveid?

Egyébként cég nevet / honlapot nyugodtan le lehet írni, hogy mi és fórumozók is megnézhessük magunknak és esetlegesen beszámoljunk egy itthon futó csalásról - ha az tényleg csalás.

Kedves Imre!
Jól értem, hogy ugyanazzal a szisztémával vásároltál TRON-t mint Én???
Nagy segítség lenne, ha adnál egy telefon számot, vagy valami konkrét elérhetőséget, hogy kommunikálhassak az eladóval, kereskedővel!!!
Előre is köszönöm!
Üdv

Ez az E-mail jött utoljára tőlük.
Nincs “cégnév”!
Egy ügyintézői név, telefonszám, és egy E-mail cím van:

Kedves ügyfelünk xxx yyyy,
Köszönjük, hogy elküldte nekünk a kódját – ez hamarosan elbírálásra kerül. Addig is kérjük, várjon, amíg munkatársunk felveszi Önnel a kapcsolatot.

Köszönjük a rendelést, és remeljük, hogy hosszú távon is együttműködhetünk a jövőben.

Üdvözlettel,
Mayer Kata
Phone: +3619989790
Email: info.hu@my-money-invest.eu

Vettél Tront sikeresen. A mennyiségét is tudod, a tárcádban van?

Szerintem mielőbb utald át biztosabb helyre!!!

Rendeltem tőlük még egy TRON csomagot:
Gondoltam megpróbálom kideríteni a kilétüket.
Megjött a postás a küldeménnyel, akivel közöltem, hogy nem fogok fizetni, mert ez egy átb…ás.
A postástól nem tudtam meg, hogy ki a feladó, mert ott egy logisztikai cég neve szerepel.
Tehát nem sikerült közelebb kerülnöm!

Viszont egy héttel később kaptam egy E-mailt, mintha átvettem volna a küldeményüket, de ez már más szöveggel érkezett.
Elolvastam, de nem tudom értelmezni, és véleményem szerint ebben sincs olyan információ, hogy hol tudom megnézni, hogy mennyi TRON-om van, illetve hol tudom kivenni azt, ha akarom.
Tehát kedves Nagy-Imre-Nagy! Ha ehhez tudsz valami pozitív magyarázatot hozzá fűzni, akkor azt szÍvesen veszem!!!

Kedves ügyfelünk xy,
Tulajdonjogi csomagjának átvetele után teendői csupán a következők.
A csomagban talált Voucher kód a befektetésének kiváltásakor a tulajdonos beazonosítására szolgál, tehát ezt mindenképpen örizze meg. A legfontosabb, hogy a lehető legkedvezőbb árfolyamot várja ki, az év gazdasági tendenciája Önnek dolgozik.
_Tájékozódni mindig releváns gazdasági fórumokon érdemes. A felsorolt honlapokon tekintheti meg jelenlegi cryptavalutájának állását. _
Az oldalakon található gazdasági információk esszenciális szerepet játszanak a voucher megfelelő beváltásához. Prémium ügyfeleink személyre szóló statégiát igényelhetnek elemzőinktől.

_Telefonos ügyfélfogadásunk jelenleg a beérkező rendelésekkel terhelt. Bármi kérdése van, kérem ezen az e-mail címen tegye fel. A kérdés továbbításának megkönnyítéséhez írja be személyes tanácsadójának nevét a tárgy megadásához. _
Prémium ügyfélé vállás igényéről kérjük szintén üzenetben vegye fel velünk a kapcsolatot.
Üdvözlettel,
Mayer Kata
Phone: +3619989790
Email: info.hu@my-money-invest.eu

Hm, ha ezt a levelet úgy kopiztad, akkor bizony átverés lesz, mert rendes cég nem küld ennyi hibától hemzsegő levelet…

Egy kérdésem lenne kezdetben. Vásároltam 10500 értékben egy TRON csomagot. Ez csupán csak egy plastic kártyát tartalmaz és semmi leírást hogy mit kell tennem ezek után? Hogyan tudom a profitom ha lesz ellenőrizni?

Egyszóval semmit nem tudok teljesen kezdő vagyok!

Válaszukat várva maradok tisztelettel: Pócsi Gyula

Kedves Gyula!
Gyanítom, hogy Önt ugyanaz a társaság verte át mint engem.
A pénz elúszott.
Azt fogják írni E-mail-ben, hogy munkatársuk hamarosan fel veszi Önnel a kapcsolatot telefonon.
Ez nem fog megtörténni!
Ön csak írogatni tud majd nekik, mert az általuk megadott telefon vonal mögött nincs senki!
Amikor Ön kérdőre vonja őket, akkor gyorsan válaszolnak egy üzenetben, hogy legyen nyugodt, minden rendben, csak a nagy leterhelés miatt a valamilyen osztályunk el van havazva, de hamarosan keressük…
Én már egy ideje próbálok rajtuk fogást keresni, hogy találjak valakit, akit/amit felelősségre lehet vonni
Üdv!
Tamás Tibor

2 kedvelés

Üdv a csoportnak!kerdezem hogy valaki már feljelentette őket??? egyáltalán???

Kedves Imre!
Én első körben megpróbálom visszaszerezni a pénzem.
Adtam egy záros határidőt a számukra.
Ha ez nem vezet célra, akkor feljelentem őket.
Bár nem tudom, hogy kit???
Egy telefonszám, és két E-mail cím van a tarsolyomban.

Üdv!

A magyar jog ezt úgy hívja: Feljelentés ismeretlen tettes ellen".

Atomtib! Tedd meg nyugodtan a legközelebbi Rendőrkapitányságon a birtokodban lévő adatok alapján, és bízd a többit a hatóságra. Elmondják majd, hogy mi a menete nyomozati szakaszban a dolgoknak…

Az emailcím akkor lesz segítség, ha esetleg bebizonyosodik, hogy komolyabb létszámú ember lett lépre csalva, hiszen akkor a szolgáltatótól a hatóságok a teljes levelezést le tudják kérni.
Kiindulópontnak a telefonszám tökéletes, hiszen a telefonszámhoz tartozik egy előfizető/tulajdonos, aki már egy konkrét személy, és innen már a rend őrei könnyen tuvább tudnak haladni.

Mindenképpen érdemes a rendőrségi feljelentést megtenni, valamint javaslom a fogyasztóvédelmet is belevonni, nekik is elég sok forrás áll a rendelkezésükre.

Ettől függetlenül majdnem biztos, hogy a pénznek búcsút lehet mondani, de ne legyen igazam.

1 kedvelés

A pénzt már szerintem sem látni többet, viszont el kell érni, hogy többeket ne húzzanak be a csődbe.
Fejlődik a rendőrség és a fogyasztóvédelem is teljesen más mint 15 éve, nekem eddig csak pozitív tapasztalataim vannak internetes ügyekben velük.

Én is rendelrem kiváncsiságbol de nem vettem át igy velem nem jártak jol

Es az lehet tudni hogy milyen oldalrol rendeltel ? Ez az a adam peterson os ? Vagy melyik ?