Zürichben már vonattal érkezik a bitcoin

Originally published at: https://kriptoakademia.com/2019/11/30/zurichben-mar-vonattal-erkezik-a-bitcoin

A globális kriptopénz közösség tolvajnyelvének fontos eleme a moonolás, mindannyian az árfolyamok -szinte- vízszintes emelkedésére vágyunk, Svájcban azonban úgy tűnik, hogy az oldalazás jut osztályrészül a kriptopénzek szerelmeseinek. Legalábbis Zürichben készült egy fotó -borítóképünkön- amin egy vonat látható, oldalán a villamosok, és buszok esetében itthon is megszokott, az egész felületet beterítő hirdetéssel, egy, a bitcoin-hoz…

Mi az hogy vizszintes emelkesés? Emelkedni nem függőlegesen szokás

Dehogynem, és javítottam is, köszi!

A másik gond, hogy valószínűleg ez egy villamos, és nem egy vonat, ezért is elnézést.

Ezt projektet nagyon össze rakták…Persze hogy Svájc és még véletlenül se M.o

András azt nézzétek hogy ez a 6-8 Etp. - ABBA, ABTC, stb. Ami most kapható BTc+eth, eth, btc, bch, stb.- hez kötve . Mind ellenőrzött tőkepiaci instrumentum vehető tbsz re? Csak azért mert ha igen akkor kb az összes BTc befektetőnek pipa az adózás kérdése .

Nem teljesen értem, kérlek pontosits!

A cikketek bitcoin suisseről szól ami az AMUN alapkezelővel együtt működve hozta létre az AMUN által kezelt ABBA nevű instrumentumot. amit a Svájci SIX tőzsdén jegyeznek. A papír egy ETP ami jelen állás szerint (20191202) 89% BTC 11% ETH -t képez le. Ennek az alapkezelőnek van még 8 másik “papírja” ami csak BTC (ABTC) , ETH (AETH) , BCH, XRP, BCH-t, Tenzost és 2 indexet képez le.

A kérdés arra irányult , hogy azt néztétek-e hogy ezt a papírt vagy papírokat lehet-e pl TBSZ számlára vásárolni ?

Azért kérdeztem mert ha lehet akkor az adott párokban lévő crypto coinok “adómentesen” , legálisan vehetők és tarthatók minimális kockázat mellet ami az átlag - crypto tekintetében nem annyira kikupált - befektetőknek roppant előnyös.

De még a cryptoban kupáltaknak is nagyon jó lehet hiszen így , nem kell sem a NAVtól sem a hackeektől féli plusz egy olyan országban tartja a pénzét ami magas színvonalú pénzügyi szolgáltatásairól és 700 éves háború mentes időszakáról nevezetes.

A TBSZ , NYESZ-t még nem bogoztam ki a NYESZ 90% nem lesz , de a K&H - KBC és a RC - Random Capital jelezte ezeket nem forgalmazzák :frowning: az ERSTE nem válaszolt a többieket nem csekkoltam.